Sitemizde Toplam 2608 Film, 35 Kategori ve 2579 yorum bulunmaktadır.
Mobil Menü

Bir Türk Masalı izle

  • Hata Bildir

    Hata BildirClose

  • Sinema Modu
  • Fragman
Google +
VK
Whatsapp
Bir Türk Masalı izle

Bir Türk Masalı 2020 Yerli Film izle

Mutluluk ülkesi insanlarının Karanlık ve Aydınlık tarafından kaderlerinin değişimini konu ediyor. Çocukluktan beri birbirinin arayan Yiğit ile Peri’nin aşk masalının hoş ve sıcak bir üslupla anlatıldığı film, gerçeküstü ve modern masal öğelerini içerisinde barındırıyor. Türk masallarının motiflerinin yer aldığı Bir Türk Masalı bir taraftan geleneğe sahip detayları içerisinde barındırırken diğer taraftan da modern bir hikayeyi izleyicilere aktarmayı amaçlıyor. Her şeyi yanlış algılayan Mutluluk ülkesinin kudretli padişahı, büyünün esiri olup kendilerini unutan ağabeyler, onların yavuklularının katlanmak zorunda kaldıkları olaylar ile komik ve eğlenceli bir masal meydana getirildi.

Bir Türk Masalı filmi bir çok açıdan benzerlerinin önüne geçiyor. Muhteşem bir görsel şölen eşliğinde anlatılan hoş bir masal izleyicileri oldukça etkiliyor. Filmde Devlet Opera ve Balesi dansçıları yer alırken milli sporcular da  dövüş sanatına yönelik hünerlerini gösteriyorlar. Türk toplumunun bildiği ve sevdiği bestelerin de Türkiye’nin en büyük çocuk korosu tarafından ustalıkla seslendirildiği Bir Türk Masalı aynı zamanda bir müzik şölenini de içerisinde barındırıyor. Türk masal motiflerinin büyük bir hünerle işlendiği Bir Türk Masalı, Yiğit ile Peri’nin aşk hikayesini oldukça samimi bir şekilde anlatıyor. Birbirine sevdalı bu iki gencin kavuşmasının önünde ne gibi engeller olacaktır. Mutluluk ülkesinin padişahı bu aşık iki gencin önüne ne tür engeller çıkaracaktır. Yiğit ve Peri bu engelleri aşabilecekler mi? Bu mücadelede bu iki gence en büyük yardımı kim yapacaktır? Ünlü oyuncu Toprak Sergen, Bir Türk Masalı filminde hem yönetmen hem de oyuncu olarak yer aldı. Yine filmde Toprak Sergen’in ağabeyi usta oyuncu Burak Sergen de rol alan isimler arasında bulunuyor.

Bir Türk Masalı filmine  Cemal Hünal, Amine Gülşe, İclal Aydın, Doruk Sarıduman, Orçun İyinemli, Ege Aydan, Caner Kadayıfçı, Aslı İnandık rolleriyle hayat verdiler. Ayrıca Türk sinemasının duayen isimleri Ahmet Mekin, İzzet Günay, Kayhan Yıldızoğlu, Suna Selen, Füsun Erbulak da konuk oyuncu olarak Bir Türk Masalı’na renk kattılar. Filmin senaryosunda ise Toprak Sergen ve Başak Duru’nun imzası buluyor.

2020 Filmleri, Aile Filmleri, Fantastik Filmler, Film izle
Filmin Orjinal Adı: Bir Türk Masalı
Yönetmen: Toprak Sergen
Aktörler: Toprak Sergen, Burak Sergen, Cemal Hünal,Amine Gülşe
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2020 Türkiye
Filmin Süresi: n/A
BENZER FiLMLER
Yorum Gönderin
Bu filme yorum yapılmamış.