Sitemizde Toplam 3215 Film, 37 Kategori ve 3558 yorum bulunmaktadır.
Mobil Menü
8jAw17

Efsunlu Ayin izle

5dsDed3
 • Hata Bildir
  Hata BildirClose
 • Sinema Modu
 • Fragman
5dsDed3
Whatsapp
VK
Efsunlu Ayin izle

Efsunlu Ayin 2020 Yerli Korku Film izle

Bir gazetecilik öğrencisinin kaldığı yurdun geçmişi ile ilgili olarak anlatılan gizemli hikayelerin peşine düşmesi ve bu süreçte başına gelen gizemli olayları konu ediniyor. Gazetecilik bölümünde son sınıf öğrencisi olan Ebru, meslek hayatına atılmak için sabırsızlanmaktadır. Başarılı bir öğrenci olan Ebru, kaldığı öğrenci yurdu ile alakalı olarak gizemli hikayeler duyar. Bu gizem onun ilgisini çeker. Esasında Ebru bu anlatılan hikayelere inanmamaktadır. Ancak hiç beklenmedik şeyler yaşamaya başlar. Yurtta korku dolu olaylar başından geçmektedir ve geçmişe ait gördüğü sanrılar ile büyük bir sarsıntı geçirir. Bir gazeteci adayı olarak konuyu araştırıp gerçekleri ortaya koymak ister.

Bunun için anlatılan hikayelerin peşine düşer. Ebru, çok sayıda cevapsız soruyla karşı karşıya kalır. Yıllardır yaşadığı yurtta hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Kendisine musallat olan varlık hakkında araştırmalar yapan Ebru bulduğu ilk detay ile dehşete düşer. Bu varlığın geçmişte yurtta yaşayan ve kaybolduğu iddia edilen genç bir kız ile bağlantısı vardır. Ebru için artık geri dönüş yoktur. Büyük bir paradoksun içerisinde kaybolmak üzeredir. Genç öğrenci kendisini bir anda binlerce yıldır insanlar ve cinler arasında devam eden bir akdin bozulacağı ayin gecesinin tam ortasında bulur. Ebru’nun başına o ayin gecesinde neler gelecektir? Daha önce kaybolan genç kız gibi Ebru da kayıplara mı karışacaktır? İnsanlar ve cinler arasındaki akitleşme bozulmadan yeniden mutabakat sağlanacak mıdır? Neden o yurt bu ayin için seçilmiştir? Ebru’nun korkunç olaylardan ve kendisine musallat olan varlıktan kurtarılması için kimler devreye girecektir? Ebru yaşadığı korkunç olaylarda yalnız mı kalacaktır yoksa onun gibi başka kurbanlar da var mıdır? Bu gizemli varlık neden musallat olmak için Ebru’yu seçmiştir?

Ebru hangi gizemin kapısını araladığı için başına bunlar gelmiştir? Efsunlu Ayin filminde yönetmen koltuğunda Uğur Kaplan oturuyor. Filmde Eylül Ezgi Yılmaz, Sedef Şahin, Reyhan İlhan ve Kirkor Dinçkayıkçı gibi isimler rol aldılar. Filmin senaryosunda ise Alper Kıvılcım, Özgür Bakar ve Koray Yeltekin imzası bulunuyor. Efsunlu Ayin filminin müziklerini Fırat Deniz Haznedaroğlu ve Çağlar Haznedaroğlu birlikte yaptılar

2020 Filmleri, Film izle, Gerilim Filmleri, Korku Filmleri
Filmin Orjinal Adı: Efsunlu Ayin
Yönetmen: Uğur Kaplan
Aktörler: Eylül Ezgi Yılmaz, Sedef Şahin, Reyhan İlhan, Kirkor Dinçkayıkçı
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2020 Türkiye
Filmin Süresi:
BENZER FiLMLER
Yorum Gönderin
Bu filme 2 yorum yapılmış.
 1. Yonca
  Yonca 26 Mayıs 2020 11:42

  Efsunlu ayin izlemek istiyorum

 2. ismail
  ismail 18 Mayıs 2020 12:48

  aryık izlettirin lütfen

Reklamı Kapat X
8jAw17