Sitemizde Toplam 2599 Film, 35 Kategori ve 2572 yorum bulunmaktadır.
Mobil Menü

Eşek Kral – The Donkey King Animasyon Film izle

  • Hata Bildir

    Hata BildirClose

  • Sinema Modu
  • Fragman
Google +
VK
Whatsapp
Eşek Kral – The Donkey King Animasyon Film izle

Büyük küçük herkesin keyifle izlediği hatta yıllar geçse de müptelası olduğu çizgi filmler vardır. Hatta hala kimi zaman defalarca izlediğimiz bölümleri tekrar tekrar izlerken bile çocukluğumuzdaki keyfin aynısını hiç yaşamamış gibi en baştan yaşarız. Son dönemlerde beyaz perdenin de el attığı ve yine yetişkinlerin de ilgisini çeken animasyon filmlerine bir yenisi daha eklendi. Yönetmenliğini Pakistanlı Aziz Jindani’nin yaptığı Senaristliğini ise yine Aziz Jindani ve Kamran Khimani ‘nin yaptığı Eşek Kral’ı 29 Kasım 2019 tarihinde ailecek kahkahalara boğularak izleyebilirsiniz.

Yönetmenin biyografisi

Pakistanlı yönetmen Aziz Jindani, yönetmenliğinin yanı sıra senarist ve yapımcılık da yapmıştır. Aslen bilgisayar grafik sanatçısı olan Jindani aynı zamanda Commander Safeguard’ı Global Franchise Procter & Gamble, ABD’de Marka Yöneticisi olarak yapmaya başladı.

Neden Eşek Kral’ı tercih etmeliyiz?

Günümüzde artık her çocuğun elinde bir tablet ya da benzeri bir elektronik eşya muhakkak var. Ebeveynler olarak ne kadar engellemeye çalışsak da bu yeni çağın gereksinimi teknolojiden çocuklarımızı uzak tutamıyoruz. Hal böyle olunca da imdadımıza eski ama eskimeyen aktivitelerden sinema yetişiyor. Son yıllarda oldukça eğlenceli aile filmleri  ve animasyon filmleri yapılmaktadır. Bu zamana kadar gösterimde olan bir çok animasyon filmleri gibi, bu filmde de ailecek keyifli bir vakit geçireceksiniz. Daha fragmanını izlerken bile yüzünüzde gülümseme oluşturan bu film için şimdiden biletlerinizi almayı unutmayın.

Filmin kısa özeti

Bir aslan, emekli olan kralın yerine Azad Nagar’a hükmedecek olan kralı seçmekle görevlidir. Azad Nagar’ın kralı olarak bir eşek seçilir ve onun yönetime gelmesi ile birlikte artık her şey mahvolmaya başlar.

Filmdeki yer yer bize enerji veren yer yer de nefesimizi tutmamıza sebep olan müzikleri Shani Arshad ve Shuja Haider, gözlerimizi kırpmadan izlediğimiz özel efektleri ise Mir Hammad Ali yapmıştır.

29 Kasım 2019 Cuma günü için şimdiden tüm planlarınızı erteleyebilir ve ailecek Cuma akşamı için yerinizi ayırtabilirsiniz. Yetişkinlerin her saniyesinde çocukluklarına dönecekleri, çocukların ise gözleri kırpmadan izleyecekleri Eşek Kral için şu ana kadar hiçbir  eleştirmen olumsuz bir yorum yapmamıştır.

2018 Filmleri, Animasyon Filmler
Filmin Orjinal Adı: The Donkey King
Yönetmen: Aziz Jindani
Aktörler: Shafaat Ali, Vasay Chaudhry, Hina Dilpazir, Adeel Hashmi, Shabbir Jan, Afzal Khan, Ghulam Mohiuddin, Faisal Qureshi, Ahsan Rahim, Javed Sheikh, Ismail Tara
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2018 Pakistan
Filmin Süresi: 85 dakika
BENZER FiLMLER
Yorum Gönderin
Bu filme 1 yorum yapılmış.
  1. cihan
    cihan 16 Nisan 2020 17:01

    eşek kral çok güzel daha önce sinemada da izlemiştim.