Sitemizde Toplam 3269 Film, 37 Kategori ve 3672 yorum bulunmaktadır.
Mobil Menü
8jAw17 8jAw17

Malazgirt 1071 izle

5dsDed3
 • Hata Bildir
  Hata BildirClose
 • Sinema Modu
 • Fragman
5dsDed3
Whatsapp
VK
Malazgirt 1071 izle

Malazgirt 1071 2020 Yerli Film izle

Türk tarihini konu edinen filmlere Türk halkının oldukça rağbet göstermesinin ardından tarihi kahramanlıkların konu edindiği filmlerin yapımları hız kazandı. Adeta birbirleri ile yarışan yapımlar arasında Malazgirt – Bizans’ın Kıyameti filmi dikkatleri çekiyor. Türklerin Anadolu’ya girişlerinin anlatıldığı filmde Bizans İmparatoru Romen Diyojen ve Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın birbirleri ile olan mücadelesi anlatılıyor. Romen Diyojen zalim bir hükümdardır. Kendi halkına dahi zulmetmektedir.  Türkleri düşman olarak gören Romen Diyojen, doğudan Anadolu’ya yeni yeni gelmekte olan Türklere gaddarca davranmakta ve onları kılıçtan geçirmektedir. İnsanlar bu zulmün bitmesi, son bulması için dualar etmektedirler. Bir fethin şafağında olan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan, bu zulme dur demek ve Anadolu’yu Türklere vatan kılmak için harekete geçer. Romen Diyojen’in devasa ordusu Sultan Alparslan’ın mütevazi ordusu ile Malazgirt’te karşı karşıya gelir.

Türk tarihinin dönüm noktalarından Malazgirt savaşının destansı bir şekilde anlatıldığı Malazgirt – Bizans’ın Kıyameti filminde konu Sultan Alparslan ve Romen Diyojen arasında şekil alıyor. Bu ikilinin diyalogları tarihe malolmuştu. Romen Diyojen’in savaş sonrasında Sultan Alparslan’a esir düşmesi ve Sultan Alparslan’ın ona bir esir gibi değil de bir hükümdar gibi davranması ile Selçuklu sultanının asilliğinin ön plana çıkması filmde işlenen konular arasında yer alıyor. Savaş sahnelerinin adeta bir Amerikan yapımı izlenimi verdiği  Malazgirt – Bizans’ın Kıyameti filmini Bilal Kalyoncu yönetti. Filmin çekimlerinin çoğunluğu Konya’da yapılırken bazı sahneler de İstanbul’da çekildi. Çekimlerin kurulan platolar yerine bizzat tarihi mekanlarda yapılması  Malazgirt – Bizans’ın Kıyameti filmini ayrı bir noktaya taşıyor.

Bundan dolayı çekimler için Selçuklu Devleti’nin başkentliğini yapmış Konya seçildi.  Reyting rekorlarını alt üst eden ve tarihi filmlere başka bir kapı aralayan Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey’in dava arkadaşı olan Turgut Alp’i başarı ile canlandıran Cengiz Özkan,  Malazgirt – Bizans’ın Kıyameti filminde Sultan Alparslan’ı canlandırdı. Filmde Bizans İmparatoru Romen Diyojen’e ise Caner Kurtaran hayat verdi. Ünlü oyuncu Vildan Atasever,  Malazgirt – Bizans’ın Kıyameti filminde Bizans Kraliçesi’ni oynadı. 14 Milyon TL bütçesi olan filmin yapımcılığını da filmin yönetmeni Bilal Kalyoncu yaptı.

2020 Filmleri, Film izle, Savaş Filmi, Tarihi Filmler

Türk tarihinin dönüm noktalarından Malazgirt savaşının destansı bir şekilde anlatıldığı filmi sizlere sunuyoruz.Malazgirt 1071 2020 Yerli Film izle

Filmin Orjinal Adı: Malazgirt - Bizans'in Kiyameti
Yönetmen: Özgür Bakar, Bilal Kalyoncu
Aktörler: Vildan Atasever, Cengiz Coskun, Luk Piyes, Caner Kurtaran, Ali Düsenkalkar
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2020 Türkiye
Filmin Süresi: n/A
BENZER FiLMLER
Yorum Gönderin
Bu filme 5 yorum yapılmış.
 1. Muharrem Demirel
  Muharrem Demirel 25 Mayıs 2020 15:10

  İzlersen güzel

 2. nuset
  nuset 18 Mayıs 2020 18:33

  izleyelim tarihimizi

 3. selo
  selo 3 Mayıs 2020 23:04

  harika

 4. ali baba
  ali baba 19 Nisan 2020 03:07

  acil susam acil

 5. Murat
  Murat 17 Nisan 2020 19:23

  Yorumsuzum

Reklamı Kapat X
8jAw17