Sitemizde Toplam 3241 Film, 37 Kategori ve 3610 yorum bulunmaktadır.
Mobil Menü
8jAw17

Mühr-ü Cin Yerli Korku Film izle

5dsDed3
  • Hata Bildir
    Hata BildirClose
  • Sinema Modu
  • Fragman
5dsDed3
Whatsapp
VK
Mühr-ü Cin Yerli Korku Film izle

2019 bitmeden koltuklara yapışarak izleyeceğiniz bir korku filmi daha girecek vizyona. Genç yönetmen Buğra Kekik’i filmin  senaryosunda ve yönetmenliğinde görüyoruz. Daha fragmanını izlerken bile görselliğiyle merak uyandıran filmin konusu şöyle;

Kendisine musallat olan varlıkalrla savaşmaya çalışan bir kadının yaşadıklarını konu eden film kendi halinde yaşayan ve müzikallerde oynayan Rana’nın bir süredir Eren isimli biriyle görüşmeye başlaması ve sonunda sevgili olmaya karar vermesi ile başlar. Sevgili oldukları ilk günden itibaren doğaüstü olaylarla karşılaşan Rana yaşadığı büyük korkuyla ne yapacağını bilemezken işe giderek ve sevgilisiyle zaman geçirerek hayatına devam etmeye çalışır. Arkadaşları Rana’nın yaşadıklarını başta halüsinasyon olarak adlandırsalar da bir süre sonra onlar da gerçekleri görürler. Gördüğü doğaüstü varlıkların hem kendisi hem de çevresi için tehlikeli olduğunu farkeden Rana artık savaşmaya karar verir.

Oyuncu kadrosunu Ecem Yorulmaz, Cansu Kahvecioğlu, Burçak Kabadayı, Onay Bulut, Muhammet kınık2ın bulunduğu filmin bizleri daha da geren müziklerinde ise Murat Tuğsuz’un dokunuşunu görüyoruz.

1988 Mersin doğumlu senarist ve yönetmenin filmografisi şu şekilde:

Usulsüz, Üç harfli aşk, Kaşık gibi filmlerde görüntü yönetmeni olarak gördüğümüz Buğra Kekik Eylül, Hoşçakal aşk, 18’e 1 kala, Bi mektup, Sonuç, Akrep ile Yelkovan, Ebenizin sekiz günü, Elimin tersi, Oktan sebepler, Öğrenci evi, İlişki durumu, 1E4K, 9 Aylık, Benim ömrüm, Çere-sizlik, Üçümüz, Hangimiz deli, Soluk, Öğrenci halleri, Muhatara, 8(sekiz), Mühr-ü Cin gibi filmlerde sanarist olarak da yeteneğini sunuyor.

Genç yaşına rağmen hatrı sayılır sayıda filmlerde imzası olan Buğra Kekik için ise sözlük yorumcularının özellikle sinema ile yakından ilgili olanlarından genelde tam not almayı başarmıştır. Magazinsel yönden ise adını Gül Arslan ile yaşadığı polemik ile duyanlar olmuştur. Birlikte çalıştığı Gül Arslan’ın yönetmen Kekik tarafından tehdit edildiğini söylemesi ve konu ile ilgili olarak mahkemenin yönetmen Buğra Kekik’e 6 ay süre ile Gül Arslan’ın yaknına yaklaşmaması için verdiği karar uzun süre magazin gündemini de meşgul etmiştir.

2019 Filmleri, Korku Filmleri
Filmin Orjinal Adı: Mühr-ü Cin
Yönetmen: Buğra Kekik
Aktörler: Ecem Yorulmaz Cansu Kahvecioğlu Burçak Kabadayı Onat Bulut
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2019 Türkiye
Filmin Süresi:
BENZER FiLMLER
Yorum Gönderin
Bu filme 1 yorum yapılmış.
  1. Busra
    Busra 5 Ağustos 2020 01:07

    güzel film

Reklamı Kapat X
8jAw17